Младите изследователи, участници в ЗИ „Между редовете“, сформираха изследователски екип под ръководството на г-жа Таня Цанева и проведоха родолюбива експедиция до с. Елешница, където са убити двама Ботеви четници, а в тяхна чест е издигнат паметник. Експедицията започна с вълнуващ разговор в читалището на селото, където участниците научиха драматичната история на четниците от г-жа Маринова, читалищен деец, краевед, родолюбец. Срещата се организира с любезното съдействие на секретаря на местното читалище-г-жа Итова. Разказът пренесе шестокласниците в размирните и славни майски дни, вдъхвайки живот на историческите факти.
По стъпките на Ботевите четници възроди паметта на войводата Христо Ботев- „Да каже нявга народът: Умря сиромах за правда, за правда и за свобода“
Дълбок поклон, Герои!




